no-img
سامانه فرهنگ و اندیشه

درباره ما - سامانه فرهنگ و اندیشه


سامانه فرهنگ و اندیشه
اطلاعیه های سایت

صفحه جدا

درباره ما


سامانه فرهنگ و اندیشه
افتتاح فروشگاه اینترنتی گیل فایل
 

به نام خداوند بخشنده و مهربان

بیش از دو دهه است که دغدغه تلاش علمی و فکری در باب فرهنگ و مدیریت فرهنگی برای ساری و جاری شدن فرهنگ و ارزشهای اسلامی داشته‌ام. این دغدغه به سالهای قبل از انقلاب اسلامی وحتی به دوره دانش آموزی برمی‌گردد. همه آنانی که در جلسات دینی و مسجد و هیئت نشو و نما کرده و درد دین و ایمان خود و دیگران داشته باشند دارای چنین دغدغه‌ای هستند.

خداوند این توفیق را عنایت فرمود تا سالهایی متمادی به برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های آموزشی و تبلیغی فرهنگی بپردازم و به موجب تجربه‌ای که حاصل شد دریابم که باید هر چه بیشتر و بهتر به حوزه پژوهش فرهنگی پرداخت در این حوزه پژوهش‌های زیادی انجام شده و می‌شود. ولی تاکنون برای تأمین جامعیت و انسجام بخشی به این پژوهش‌ها اقدام جدی نشده است.

لازم است نسبت به طراحی و تصویب نظام جامع پژوهش فرهنگی اقدام شود. از جمله اینکه بانک پژوهش‌های فرهنگی شکل گیرد تا پشتوانه‌ای برای پژوهشگران حوزه فرهنگ باشد.

بارها شاهد بوده‌ام که پژوهش‌های فرهنگی  با صرف و وقت و هزینه زیاد، در حوزه‌های علمیه، دانشگاهها بخصوص در مراکز و دستگاههای فرهنگی انجام شده ولی گزارش آن در قفسه‌های کتابخانه یا اتاق کارشناسان و مسئولین بایگانی و نه تنها تلاشی برای بهره‌گیری از نتایج آنها صورت  نگرفته، بلکه امکان استفاده پژوهشگران و مراکز علمی هم از آنها فراهم نشده است. یکی از شواهد مظلومیت فرهنگ را می‌توان از این منظر مشاهده کرد.

سالیانی که در خدمت دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت فرهنگی در دانشگاهها بوده‌ام ملاحظه کرده‌ام که چگونه این دانشجویان برای انجام پایان نامه و رساله خود و انجام پژوهش درخصوص موضوعات فرهنگی، با مشکلات و محدودیت‌های مختلفی در دسترسی به پژوهش‌های فرهنگی کشور روبرو می‌شوند در حالی که منابع علمی کشورهای دیگر به سهولت در دسترس آنها می‌باشد.

«گام» تلاشی است از «گروه اندیشه و مطالعات فرهنگی» تا بتواند بخش اندکی از این کمبود را با جمع آوری و ارائه پژوهش‌های فرهنگی اعم از کتاب، مقاله، گزارش تحقیق، پایان نامه، رساله جبران نماید.

امید است این ناچیز مورد رضایت حق تعالی بوده و گامی کوچک در پاسداری از انقلاب اسلامی باشد. بذل عنایت و راهنمایی و همکاری و مساعدت صاحبنظران و اندیشمندان گرامی پشتوانه مغتنم برای استمرار این تلاش خواهد بود.

 


 


حقوق نشر:

گروه اندیشه و مطالعات فرهنگی (گام) برای ارائه کلیه مقالات و مجلات و پایان نامه ها و آموزش ها عرضه شده در سایت ، مجوز لازم را از صاحبان اثر در اختیار دارد. طبق توافق صورت گرفته کاربران سایت نیز می­توانند از مطالب عرضه شده برای استفاده­های شخصی و یا عرضه به دوستان خود استفاده کنند، اما عرضه تجاری و یا عمومی مطالب موجود در سایت منوط به اجازه صاحبان اثر و مدیریت گروه اندیشه و مطالعات فرهنگی (گام) که فایلهای الکترونیکی را تهیه نموده است می‌باشد.


درباره ما - درباره گیل فایل - فروشگاه اینترنتی گیل فایل - مقررات گروه گیل فایل

نکته:

نظام مقدس جمهوری اسلامی با گذر از فراز و نشیب‌های گوناگون و با مجاهدت اقشار مختلف در همه زمینه­ ها، بحمد الله تثبیت گشته و طرح افکار و نظرات معارض، به لطف الهی هیچگونه آسیب و گزندی به پایه های مستحکم نظری و ایدوئولوژیک این حکومت الهی نخواهد رساند؛ بنابراین عرضه مجلات و مقالات و آموزشهای گوناگون در پایگاه که بیانگر آراء و اندیشه های مختلف و گاه معارض هستند فقط در چارچوب اطلاع رسانی و تسهیل دسترسی محققان به منابع بوده و لزوما به معنای تأیید صاحبان اثر و یا محتوای مقالات آنها نیست.

بدیهی است این سایت در مورد مقالات دارای مجوز از جایگاه اطلاع رسانی عمل کرده و هیچ گونه مسئولیتی نسبت به محتوای آن ندارد.

درخواست:

گروه اندیشه و مطالعات فرهنگی گام برای ارتقای کیفیت خدمات خود نیازمند همفکری و همکاری تمامی کاربران گرامی است تا با طرحها، پیشنهادها و انتقادهای خود ما را در پیمودن این مسیر و برداشتن گامهای مؤثرتر در راه اشاعه فرهنگ اسلامی و شیعی یاری نمایند.

 

سامانه فرهنگ و اندیشه